Робота з попередження правопорушень

«Я маю право!» - скрізь лунає.

Права свої ж бо знає дітвора –

Та все частіше забуває –

«Обов’язки виконувать пора!»

Куди не глянь – одні розумні…

Усе, що хочещ, говори.

А де поділися слова літературні?

Куди сховали вони?

І де повага до всіх довкола,

Чому ніхто не може зрозуміть?

Права для всіх одні єдині,

Немає права: інших не любить!

Саме такими словами розпочалося  соціально-перетворювальне заняття з елементами тренінгу для учнів 5-6 класів «Знаю свої права та виконую обов’язки» .

Для мене не важливо, на чиєму боці сила,

важливо те, на чиєму боці право.

В.Гюго

Кожна людина, навчаючись у школі, перебуваючи в інших громадських закладах, потрапляє в систему правовідносин. Важливими є знання дітей своїх прав.

Також учні, заявляючи про свої права, часто забувають про обов’язки, елементарні правила поведінки.  Усвідомлення власних вчинків, думок і дій дає можливість правильно реагувати на встановлені правила, поведінку інших людей.

Саме тому необхідно інформувати дітей про їхні права й обов’язки, підвищувати відповідальність відповідно до віку, формувати правомірну поведінку в суспільстві.

Мета: формування правового світогляду учнів та активної позиції щодо реалізації своїх прав і виконання обов’язків.

Завдання:

·        ознайомити дітей з міжнародними документами стосовно захисту прав людини;

·        розглянути поняття «права людини» і «обов’язок»;

·        формувати навички правомірної поведінки в різноманітних життєвих ситуаціях.