Вшанували пам'ять

5 груд. 2013

У вівтрок, 3 грудня, у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Порошково відбулося міроприємство з нагоди 110-ї річниці з дня смерті великого будитетя-просвітителя, колишнього священика єдиної на той час у Порошкові греко-католицької церкви Євгена Андрійовича Фенцика. На зустріч були запрошені гості: керуюча апаратом Перечинської РДА Н.П.Девіцька, голова ЗОО "Лемківщина" В.В. Мулеса та члени організації «Просвіта» Мегела Ю.В. та Мегела Г.М.

Розпочав зібрання голова села Касинець Ю.Ю., а потім священик греко-католицької церкви о.Анатолій провів панахиду в честь вшанування пам’яті Є.Фенцика.

Учні старших класів та вчителі школи довідалися дуже багато нового про цю надзвичайну неординарну постать. Адже крім того, що Фенцик ніс велику духовну місію серед малограмотних на той час жителів Порошкова та навколишніх сіл, видавав власним коштом літературно-духовний журнал «Листок», редактором якого і був, знав декілька мов, та ще й видавав підручники для шкіл, писав романи та повісті (уривки з декількох проаналізувала і зачитала Г.М.Мегела з Перечина).

Презентацію краєвидів Порошкова ХІХ ст.,старої першої дерев’яної  церкви та фари, прижиттєвих фото та пам’ятників Є.Фенцику підготував вчитель історії Готра Іван Іванович.

Протягом всього зібрання у залі панувала атмосфера доброзичливості, допитливості, зацікавленості, взаємоповаги.